Atgal

Rokiškio ligoninėje – trys nauji gydytojai

2023 12 06

Rokiškio ligoninėje – trys nauji gydytojai

 

Šalies gydymo įstaigoms skundžiantis specialistų stoka, VšĮ Rokiškio ligoninė šiemet sulaukė net trijų naujų gydytojų. Po ilgų pokalbių su ligoninės direktoriumi Raimundu Martinėliu, darbą Rokiškyje pasirinko gydytojas geriatras Vidas Šavinis ir vidaus ligų gydytojas Justinas Grušauskas. Į naujų specialistų gretas įsitraukė ir rokiškietis, ką tik rezidentūrą baigęs fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Žygimantas Paliūnis.

Visi jie galėjo pasinaudoti savivaldybės skiriama finansine parama gydytojams, atvykstantiems dirbti į Rokiškio rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Pagal specialistų pritraukimo programą gydytojui, atvykusiam dirbti į Rokiškio biudžetines viešąsias gydymo įstaigas, skiriama 18 tūkst. eurų, kurie išmokami per penkerius metus.

Su ligoninės direktoriumi R. Martinėliu ir jaunaisiais gydytojais, jau kuris laikas besidarbuojančiais mūsų rajono ligoninėje, šiandien susitiko Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas ir savivaldybės gydytoja Evelina Grėbliauskienė.

Jaunieji specialistai – itin paklausių sričių gydytojai

R.Martinėlis pasidžiaugė, kad Rokiškio ligoninę pasirinko jauni, labai reikalingų sričių gydytojai. „Gal tai ir nenuostabu, nes mūsų ligoninė, lyginant su daugeliu rajonų ligoninių, turi geras perspektyvas. Paslaugų pas mus nemažėja, atvirkščiai, daugėja. Vykdome didelį palaikomojo gydymo projektą, kuriamas palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius, kurio vadovo konkursą laimėjo naujasis gydytojas Vidas Šavinis, o Justinas Grušauskas vadovaus vidaus ligų skyriui“, – sakė ligoninės direktorius.

R.Martinėlis atkreipė dėmesį, kad geriatrų Lietuvoje labai trūksta, licenzijuotų tėra apie 50, todėl surasti jauną kvalifikuotą šios srities specialistą Rokiškio ligoninei – didelė sėkmė. Iki šiol ligoninė tokio specialisto neturėjo. Ką jau kalbėti apie  fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją, kurių trūksta visoje šalyje ir eilės pas šios srities specialistus būna sudarytos keliems mėnesiams į priekį.

„Pastebėjome, kad pradėjus dirbti Žygimantui Paliūniui, pacientų eilės sumažėjo, liovėsi skundai“, – pastebi R. Martinėlis, pridurdamas, kad naujų specialistų atsiradimą labai greitai pastebi ir aplinkinių rajonų gyventojai. „Matome, kad pas mūsų specialistus užsirašo vis daugiau pacientų iš kitur, todėl tos eilės, kad ir mažesnės, vis tiek išlieka“, – sako ligoninės direktorius.

Rokiškio meras atkreipė dėmesį, kad mūsų ligoninės tikslas ir yra toks – tapti atramine ligonine aplinkiniams rajonams, kad būtų nuimta nors dalis krūvio nuo Panevėžio ligoninės.

Įžvelgė geras profesines perspektyvas

Merui R. Godeliauskui pasidomėjus, kodėl jaunieji gydytojai pasirinko Rokiškį, nors darbo pasiūlymų turėjo daug, specialistai teigė, kad įžvelgę geras profesines ir gyvenimo perspektyvas.

„Pažvelgiau į pasiūlymą iš profesinės  pusės ir pamačiau geras perspektyvas. Kadangi kuriamas geriatrijos skyrius, supratau, kad turiu visas sąlygas dirbti pagal savo specialybę, realizuoti savo pašaukimą“, – sako V. Šavinis, turintis didelę darbo su palaikomuoju gydymu patirtį.

Daugiau kaip trejus metus V. Šavinis dirbo Vilniuje, privačioje slaugos įstaigoje, kurioje įgijo daug patirties, nes čia buvo taikomi ypač aukšti gydymo standartai. Pusę metų gydytojas laikinai ėjo palaikomojo gydymo skyriaus vedėjo pareigas Zarasų ligoninėje.

„Vis tik didesnes perspektyvas įžvelgiau Rokiškio ligoninėje, įvertinau, kad tai – patikima gydymo įstaiga. Be to, girdėjau gerų atsiliepimų apie šią ligoninę iš kolegų. Direktorius, administracija sugeba patraukti jaunus specialistus, nusiteikę dirbti“, – savo pastebėjimais dalinosi V. Šavinis.

Iš Širvintų rajono kilęs jaunasis gydytojas jau apsigyveno ir kuriasi Rokiškyje. „Savo gyvenimo planus sieju su Rokiškiu. Ir mano draugė, taip pat gydytoja, kol kas rezidentė, dirba šioje ligoninėje“, – sako V. Šavinis.

Patiko geros darbo sąlygos  

Panašūs motyvai į Rokiškio ligoninę atvedė ir J. Grušauską. „Man labai patinka, kad ligoninėje yra konsultantų, reanimacijos skyrius, kad yra laboratorija, atliekanti tyrimus, o tai leis atidžiau patyrinėti pacientus. Tai svarbu man, kaip specialistui. Ir mano draugei gydytojai čia dirbti patinka. Geros darbo sąlygos, geros perspektyvos, kolegos draugiški, padėjo įsitraukti į darbą“, – sako J. Grušauskas.

Iš Alytaus kilęs J. Grušauskas su drauge gydytoja į Rokiškį atvyko, atlikę Vilniuje rezidentūrą ir padirbėję Zarasų ligoninėje.

„Dar šiek tiek dirbu ir Santaros klinikose Vilniuje. Ten jau trečio lygio ligoninė, atrodo, turėtų daug kuo skirtis nuo Rokiškio ligoninės, tačiau yra tik du privalumai – daugiau konsultantų ir daugiau tyrimų, o visa kita – tas pats“, – pastebi jaunasis specialistas.

Įgyvendino močiutės svajonę

Rokiškietis Ž. Paliūnis sako, kad jis pradėjęs dirbti Rokiškio ligoninėje tarsi įgyvendina savo močiutės svajonę.  „Mano močiutė dirbo šioje ligoninėje, dabar aš tęsiu ir įgyvendinu jos svajonę. Ji svajojo tapti gydytoja, bet buvo ištremta, paskui jai jau nebeleido baigti medicinos studijų, todėl ji dirbo slaugytoja“, – sako Ž. Paliūnis.

Jaunasis specialistas, pabaigęs medicinos studijas, sulaukė daugybės pasiūlymų iš Lietuvos sanatorijų ir kitų gydymo įstaigų. „Rokiškio ligoninėje dirbantis brolis rekomendavo grįžti į Rokiškį. Sakė, kad čia dirba labai puiki komanda, todėl labai smagu dirbti. Atvykau pakalbėti su direktoriumi, pasiūlė tinkamas darbo sąlygas ir sutikau. Dirbu jau pusantro mėnesio ir kol kas – viskas puiku“, – džiaugiasi Ž. Paliūnis.

Kaip sako fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, pacientų kiekiai iš pradžių buvo labai dideli, bet dabar jau stabilizavosi, todėl streso mažiau. „Pacientai dabar džiaugiasi ir stebisi, kad nebereikia tiek laukti eilėje kaip anksčiau. Kartais net pavyksta prisiregistruoti tą pačią dieną. Vis tik tuščių talonų reabilitacijoje šiuo metu nėra, bet pakliūti pas specialistus tikrai galima“, – pastebi Ž. Paliūnis.

Studijuodamas rezidentūroje Ž. Paliūnis įgavo patirties keliaudamas po įvairias gydymo įstaigas. Dirbo Palangos reabilitacijos centre, Druskininkų „Eglėje“, vaikų reabilitacijos ligoninėje Kaune ir kitur.

Jaunieji gydytojai Rokiškyje ketina įsikurti rimtai

J.Grušauskas prisipažino, kad nors kol kas su drauge gyvena bute, bet aukcione nusipirko žemės sklypą Pagojės kvartale, M. Kubiliūtės gatvėje, ir planuoja statytis namą.

V.Šavinis su drauge gydytoja rezidente taip pat planuoja Pagojės kvartale pirktis sklypą ir juokauja, kad gal su Justinu taps kaimynais.

Ž. Paliūniui kol kas gyvenamosios vietos ieškoti nereikia – apsigyveno pas tėvus antrame namo aukšte.

Atvykti specialistus skatina ne tik savivaldybės išmokos

Rokiškio rajono merui R. Godeliauskui taip pat rūpėjo išsiaiškinti, kas labiausiai motyvuoja jaunus specialistus atvykti į vieną ar kitą savivaldybę. „Vis svarstom, kas jaunus žmones labiausiai motyvuoja – ar išmokos, dėl kurių dydžio konkuruoja savivaldybės, kai kurios mokėdamos net iki 50 tūkst., ar apsisprendimą lemia kiti faktoriai?“, – domėjosi Rokiškio rajono meras.

Ž.Paliūnio nuomone, labai svarbu komanda, kurioje teks dirbti. „Svarbu norėti eiti į darbą, o ne atvirkščiai, todėl darbo atmosfera, kolegos, su kuriais teks dirbti – labai svarbus motyvas. Kitas svarbus dalykas – bazinė alga, ne priedai kažkokie, kuriuos pats turi susirinkti, pardavinėdamas savo paslaugas“, – teigė Ž. Paliūnis.

J.Grušausko nuomone, jauniems specialistams, žinoma, svarbios įsikūrimo galimybės, bet svarbi ir stabili darbo aplinka, gera alga, tobulėjimo perspektyvos. „Labai svarbu ir tai, kad antroji pusė toje savivaldybėje taip pat susirastų darbą, nes daugelis atvyksta ne po vieną“, – pastebėjo J. Grušauskas.

Pasak jaunųjų specialistų, svarbu ir pats miestas, jame vykstantis gyvenimas.

„Pavyzdžiui, Zarasuose žiemos metu niekas nevyksta, nėra ką ten veikti. Rokiškyje energijos kur kas daugiau, nors savaitgaliais vis tiek išvažiuojame į Vilnių“, – prisipažino J. Grušauskas.

V.Šavinis jau susirado užsiėmimą – dalyvauja „Proto mūšiuose“. „Įdomu susitikti su naujais žmonėmis, be to, Rokiškyje yra baseinas, ledo arena, dvaras, bažnyčia – čia kur kas gyvesnis miestas nei Zarasai“, – teigė V. Šavinis.

Ž. Paliūnis dar priminė, kad Rokiškyje vyksta daug tradicinių kultūrinių renginių – teatrų, muzikos festivaliai, įvairūs poezijos skaitymai.

 

Justinas Grušauskas

Vidas Šavinis

Žygimantas Paliūnis

https://rokiskis.lt