Rokiškio rajono ligoninėje beveik pusę elektros energijos pagamina saulės elektrinė

2022 11 24

Dar prieš prasidedant energetikos krizei VšĮ Rokiškio rajono ligoninės administracija priėmė toli į ateitį matančius sprendimus, kai prieš porą metų buvo pasirašyta sutartis dėl nuosavos saulės jėgainės įsigijimo.

Šiemet nuo spalio 6 dienos, pradėjus veikti saulės jėgainei, Rokiškio rajono ligoninė tapo elektrą gaminančiu vartotoju. Mūsų įstaigai saulės jėgainių parke „Biliūnai“, esančiame Baisiogaloje, Radviliškio rajone, priklausančio įrenginio vertė – 320 tūkst. Eurų, galingumas siekia 320 kW.

80 proc. šios sumos padengė Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos projektų valdymo agentūra, likusią 20 proc. lėšų dalį skyrė Rokiškio rajono savivaldybė. Projektas pasirašytas 2021 metais, beveik metus vyko įrengimo darbai, o šių metų rugsėjo 18 dieną saulės elektrinė buvo perduota mūsų ligoninei.

„Saulės elektrinės įrengimas – ilgas procesas, kuris gali užtrukti ir kelerius metus.

Kainų kritimo tikimės sulaukti ligoninei tapus elektrą gaminančiu vartotoju. Gruodžio pradžioje, praėjus lygiai porai mėnesių bus aiškiau, kiek elektros pasigaminame ir kiek tai tenkina mūsų įstaigos poreikius. Už spalį – per vieną mėnesį, pagaminome 44 proc. ligoninei reikalingos elektros energijos. Kitų metų pradžioje bus labai aiškiai matyti, kiek sutaupoma saulės jėgainės sąskaita“, – sakė Raimundas Martinėlis, Rokiškio rajono ligoninės direktorius.

Rokiškio rajono ligoninėje taupoma ir kitais būdais. Siekiant efektyvesnio elektros vartojimo, visoje mūsų įstaigoje įprastos lemputės bus keičiamos taupesnėmis LED-nėmis.

„Šioje vietoje tikimės sutaupyti 50-60 proc. elektros energijos, suvartojamos apšvietimui, nes taupyti įrangos sąskaita negalime, todėl renkamės alternatyvius taupymo būdus. Be to, jau gerą dešimtmetį šiluma reguliuojama automatiškai, atsižvelgiant į lauko oro temperatūrą“, – pabrėžė R. Martinėlis.

VšĮ Rokiškio ligoninės informacija

Cituojant ar kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.