Atgal

Nauja paslauga Rokiškio rajono ligoninės dienos chirurgijos pacientams leis jaustis saugiau

2022 10 13

„Planinė dienos chirurgijos paslauga suteikiama paciento atvykimo į gydymo įstaigą dieną ir po procedūros ar operacijos atlikimo, tą pačią dieną jis išleidžiamas į namus. Nemaža dalis pacientų po atliktos procedūros ar operacijos, pavyzdžiui, tulžies pūslės šalinimo, išvaržų, nekomplikuoto apendicito ir kitų, pageidauja gydymui ir stebėjimui likti stacionare“, – sakė Raimundas Martinėlis, VšĮ Rokiškio rajono ligoninės direktorius.
 
 
Tačiau tęstinis gydymas po dienos chirurgijos paslaugų, nesant medicininių indikacijų stacionariniam gydymui, yra nekompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. PSDF biudžeto lėšomis apmokama tik iki 12 valandų trukmės teiktos dienos chirurgijos paslaugos, po ko ligonis išrašomas į namus.
 
Pačiam pacientui pageidaujant ilgesnį laiką pasilikti medikų priežiūroje, už papildomas medicinos paslaugas mokama patvirtintu įkainiu. Kadangi buvo pacientų, pageidavusių ilgesnės medikų priežiūros, Rokiškio rajono ligoninė kreipėsi į Rokiškio rajono savivaldybės administraciją dėl mokamos medicininės paslaugos kainos patvirtinimo.
 
Rokiškio rajono savivaldybės taryba patvirtino Rokiškio rajono ligoninės mokamos paslaugos kainą – 31, 55 Eur. Rokiškio rajono ligoninės direktoriaus R. Martinėlio teigimu, tai leis pacientams, kurie po chirurginių intervencijų pageidauja dar parą būti stebimi medikų, jaustis saugiau ir ramiau.
 
„Džiaugiamės, kad rajono taryba patvirtinimo sprendimą. Nuo šiol pacientai, pageidaujantys pasilikti ilgesnį laiką medikų priežiūroje po suteiktos dienos chirurgijos paslaugos, už papildomai teikiamas medicinines paslaugas sumoka nustatytą įmoką į ligoninės kasą. Medicininės paslaugos įkainį sudaro chirurgijos profilio gydytojų ir bendrosios praktikos slaugytojos darbas, medikamentai, tvarsliava, tirpalai, maitinimas. Manau, kad tai pacientams suteiks didesnį saugumo jausmą“, – sako R. Martinėlis.

VšĮ Rokiškio rajono ligoninės informacija

Cituojant ar kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.