Atgal

Rokiškio rajono ligoninė kviečia savanoriauti norintį jaunimą

2023 01 11

VšĮ Rokiškio rajono ligoninė tapo jaunimo savanorius priimančia organizacija, todėl kviečia Rokiškio rajono moksleivius ir vyresnio amžiaus jaunimą, įskaitant ir turintį negalią, norintį savanoriauti ligoninėje ir prasmingai praleisti laiką.
 
 
 
2022 m. gruodžio 22 dieną Rokiškio rajono ligoninė buvo akredituota ir tapo Jaunimo savanorius priimančia organizacija. Tai reiškia, kad iki 2025 metų gruodžio 22 dienos joje gali savanoriauti jaunimas nuo 14 iki 29 metų.
 
Rokiškio rajono ligoninės vyriausioji slaugos administratorė, jaunimo savanoriškos veiklos kuratorė Rita Matiukienė sakė, kad savanorystė truks ne trumpiau kaip šešis mėnesius, savanoriška tarnyba įstaigoje bus vykdoma tik sudarius rašytinę sutartį su savanoriu, kurioje bus apibrėžiamos savanorio užduotys, darbų apimtys, veiklos grafikas, atsakomybė.
 
„Savanoriškai veiklai kviečiame prisijungti ir jaunimą, turintį lengvą negalią, kuriam bus sudarytos visos sąlygos. Numatant savanorių veiklas bus atsižvelgiama į individualius jų poreikius, į asmenines savanorio savybes, tokias kaip empatija, jautrumas žmonėms, nuoširdumas, iniciatyvumas, turimas ir norimas įgyti kompetencijas“, – sakė R. Matiukienė.
 
Per savanorystės laiką, praleistą įstaigoje, jaunuoliai turi savanoriauti ne mažiau kaip 10 valandų per savaitę arba ne mažiau kaip 40 valandas per mėnesį, bet ne mažiau kaip du kartus per savaitę, iš viso 240 valandų per visą savanorystės laikotarpį.
 
„Savanoriams bus sudaromos sąlygos įsitraukti į Rokiškio rajono ligoninės kolektyvą, bus supažindinami su įstaigos vidaus tvarkos taisyklėmis ir darbo saugos reikalavimais, stebima jų veikla ir teikiamos konsultacijos su savanoriška tarnyba susijusiais klausimais, rengiami mokymai. Savanoriai atliks techninius darbus, kurjerio paslaugas, padės slaugytojui ar slaugytojo padėjėjui prižiūrėti ir pasirūpinti  pacientais: pagalba prausiant, maitinant, keičiant patalinę ir pan., tik su medicinos personalo priežiūra“, – sakė R. Matiukienė.
 
Informaciją apie registraciją į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą galite rasti čia: https://jra.lt/jaunimui/dalyvauk/registracija-i-jst
 
Kilus klausimams galima kreiptis į Jaunimo savanoriškos organizacijos kuratorę R. Matiukienę telefonu 8 458 55095.
 
VšĮ Rokiškio rajono ligoninės inf.
Cituojant ar kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.