Atgal

Chirurgijos profilio skyriaus vedėjas A. Vaičius: „Turime stiprią bazę ir naujausią aparatūrą“

2022 09 22

VšĮ Rokiškio rajono ligoninės Chirurgijos profilio, apimančio chirurgiją, traumatologiją bei akušeriją-ginekologiją, skyriuje per metus vidutiniškai padaroma apie tūkstantis operacijų. Per pastaruosius metus jame atliekamų laparoskopinių operacijų skaičius lenkia atvirų chirurginių operacijų skaičių. Tai reiškia, kad pacientai patiria mažiau intervencijos, greičiau sveiksta ir grįžta į normalų gyvenimą.
 
 
Maksimaliai atnaujintas
 
Chirurgijos profilio skyriaus vedėjas Artūras Vaičius sako, jog neseniai lankėsi medikų konferencijoje, kurioje buvo pateikta šalies regionų statistika. Joje skelbiama, kad Rokiškio rajono ligoninėje laparoskopiniu būdu išoperuojamų apendicitų skaičius siekia 95-98 proc. Šis rodiklis lenkia net šalies didmiesčių ligonines, nes kai kuriose jų tokiu būdu išoperuojama apie 80 proc. pacientų.
 
„Rokiškio rajono ligoninė – stipri tuo, jog pas mus maksimaliai atnaujintas instrumentariumas: tiek minimalioms laparoskopinėms, tiek didelėms operacijoms, taip pat turime pagalbinį asistentą, tai yra, dvi pagalbines „rankas“, padedančias operacijos metu, kurios chirurgui leidžia nepalyginamai komfortiškiau jaustis operacijų metu. Kadangi turime stiprią bazę ir šiuolaikišką aparatūrą, tarp Lietuvos rajonų atrodome stipriai“, – sakė A. Vaičius.
 
 
Minimaliai invazinė chirurgija
 
Per pastaruosius penketą metų šiame skyriuje atliekamų laparoskopinių operacijų skaičius pradeda lenkti atvirų chirurginių operacijų skaičių. Plėtojama minimaliai invazinė chirurgija, tai reiškia, kad vis labiau vyrauja laparoskopinės ir artroskopinės operacijos bei žengiama koja kojon su chirurgijoje diktuojamomis madomis.
 
„Ligonis po operacijos sveiksta greičiau, pooperaciniu periodu patiria mažiau skausmo, diskomforto. Trumpėja lovadieniai, praleidžiami ligoninėje. Greičiau grįžtama į darbą. Tai – ir asmeninė nauda ligoniui, ir valstybei. Auksiniu standartu mūsų ligoninėje tapo ne tik laparoskopinė cholecistektomija, bet ir laparoskopinė apendektomija. Kasmet vis didesnę liūto dalį užima laparoskopinė išvaržų plastika, laparoskopinis skrandžio ar perforavusių dvilikapirštės opų užsiuvimas. Įvertinus aplinkines rajonines ligonines, šitose srityse pirmaujame“, – kalbėjo A. Vaičius.
 
Kasdien Rokiškio rajono ligoninėje atliekama po keturias dienos chirurgijos operacijas, kai pacientai išleidžiami namo tą pačią dieną. Šalia jų daromos ir skubios pagalbos operacijos.
 
Per metus iki COVID-19 pandemijos šio skyriaus gydytojai vidutiniškai atlikdavo 1 100-1 300 chirurginių operacijų.
 
Pirmauja tarp regionų
 
Rokiškio rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis džiaugiasi, kad įstaigoje pagal galimybes maksimaliai teikiamos visos dienos chirurgijos paslaugos, taip pat pavyko išsaugoti planinę chirurgiją ir ortopediją-traumatologiją.
 
 
„Tai – didelis pasiekimas mūsų ligoninei, nes aplinkiniuose rajonuose jau keletą metų neteikiamos planinės chirurgijos, taip pat apribotos dienos chirurgijos paslaugos. Kad pas mus jos išliko, esu dėkingas ne tik šiuo metu skyriuje dirbantiems gydytojams, bet anksčiau, dešimtis metų, čia besidarbavusiems gydytojams, administracijai“, – sakė R. Martinėlis.
 
Stiprus kolektyvas
 
Skyriaus vedėjas antrina ligoninės vadovui, nes moderni chirurginė aparatūra būtų niekis, jeigu nebūtų profesionalių kolegų. Prieš vienerius metus Rokiškio rajono ligoninės Chirurgijos profilio skyriui pradėjęs vadovauti A. Vaičius patenkintas kolektyvu.
 
„Mūsų skyrius iš anksčiau turi stiprią bazę, nes čia dirbo keletas chirurgų, kurie buvo geri savo srities specialistai, todėl operuodavo vietoje ir mažai pacientų išveždavo gydytis į kitas ligonines. Džiaugiuosi, kad vienas jų – Antanas Zadorožnas, pas mus tebedirba iki šiol. Iš vyresnių kolegų visada yra ko pasimokyti“, – kalbėjo A. Vaičius.
 
Pasidalinę darbus
 
Šiuo metu Chirurgijos profilio skyriuje dirba trys operuojantys ortopedai-traumatologai bei viena gydytoja, teikianti konsultacijas ir prižiūrinti priėmimo skyrių, taip pat du chirurgai, viena akušerė-ginekologė.
 
Pasak skyriaus vadovo, jo kolegų veikla apima daug padalinių: chirurgijos ir skubios pagalbos skyrius, ligoninės Konsultacijų polikliniką, taip pat konsultacijas kitų profilių skyriuose. Ne vienas Rokiškio rajono ligoninės gydytojas vyksta konsultuoti į kitus rajonus, tarp jų – Zarasus, Kupiškį, todėl medikų užimtumas didelis, ką jau kalbėti, kai ateina atostogų metas.
 
Žiūri optimistiškai
 
Į ateitį skyriaus vedėjas žiūri optimistiškai, tiek dėl pakankamo gydytojų skaičiaus, tiek dėl paslaugų išlaikymo. 
 
„Nesakau, kad lengva pritraukti medikus, konkurencija yra ne tik tarp miestų, nes varžytis tenka ir tame pačiame mieste, pavyzdžiui, su privačiomis įstaigomis. Visi pacientai nori geriausių medicinos darbuotojų. Visuose šalies rajonuose su gydytojais ir slaugytojomis yra sudėtinga situacija, nes dažnai kalbama apie ministerijos pozicija rajonų atžvilgiu. Neretai kyla neaiškumų dėl to, kokios paslaugos išliks, ko nereikia, todėl specialistai ir dvejoja. Visgi, mano nuomone, šiai dienai Rokiškio rajono ligoninė turi geras pozicijas tapti aplinkinių rajonų centru. Tai rodo ne tik Chirurginis profilio paslaugų vykdymas, bet ir Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriaus plėtra“, – kalbėjo A. Vaičius.
 
Sudaryta galimybė
 
Skyriaus vedėjas neslepia, kad medikų darbe pasitaiko nesusipratimų ar sulaukiama pacientų nusiskundimų.
 
„Noriu atsiprašyti rokiškėnų, jeigu tenka palaukti eilėse norint patekti pas gydytoją dėl planinės konsultacijos. Tuo tarpu skubi pagalba teikiama yra visą parą, atliekamos ekstrinės ortopedinės-traumatologinės ir chirurginės operacijos. Esant reikalui, sudaryta galimybė gydytoją išsikviesti ir iš namų. Kartais būna nesusipratimų, kai žmonės nežinodami reikalauja planinių paslaugų, budėjimo metu, kai teikiama tik skubi pagalba“, – sakė A. Vaičius.
 
Nauji pasikeitimai
 
Rokiškio rajono ligoninės direktoriaus R. Martinėlio teigimu, Chirurgijos profilio skyriaus laukia tam tikros permainos, nes, teikiant dienos chirurgijos paslaugas, iki vienos dienos sutrumpėja dienos chirurgijos lovadienis.
 
„Tai reiškia, jeigu anksčiau pacientas po operacijos skyriuje praleisdavo vieną parą, dabar turi būti išrašomas iš ligoninės tą pačią dieną, po 12 valandų. Žinoma, tiek anksčiau, tiek ir dabar išlieka tos pačios sąlygos, jeigu po atliktos operacijos nėra saugu ligonį išleisti namo, tuomet jis perkeliamas į aktyvų gydymą skyriuje. Tačiau, jeigu įvertinus ligonio sveikatos būklę, pagal indikacijas jo nebus reikalo perkelti į skyrių, jam bus galima suteikti nakvynės paslaugą“, – kalbėjo R. Martinėlis. 
 
Spręs rajono taryba
 
Tačiau neatmetama galimybė, kad už nakvynės paslaugas teks susimokėti apie 30 eurų.
 
„Tokią paslaugą dažniau gali tekti rinktis ligoniams po didesnių dienos chirurgijos operacijų, pavyzdžiui, laparoskopinės cholecistektomijos ar kai kurių išvaržos operacijų“, – sakė R. Martinėlis. 
 
Sprendimą ar bus apmokestinta ši paslauga, į kurią įskaičiuota lova, gydymas, medikamentai, maitinimas ir medikų priežiūra, turės priimti Rokiškio rajono savivaldybės taryba.
 
 
VšĮ Rokiškio rajono ligoninės informacija
Cituojant ar kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.