Atgal

REABILITACIJA

Rokiškio rajono ligoninėje teikiamos moderniausios reabilitacijos paslaugos. Nuo 2010 m. ligoninė teikia nervų sistemos ligų, o nuo 2012 m.  judamojo-atramos aparato pažeidimų ambulatorinę reabilitaciją suaugusiems. 2015 m. Rokiškio rajono ligoninė gavo  licenciją vaikų ambulatorinės reabilitacijos judamojo-atramos aparato pažeidimų paslaugoms teikti. Taigi šiandien ambulatorinės reabilitacijos paslaugas gali gauti visi - tiek suaugę, tiek vaikai.

Atgal į gyvenimą
Reabilitacija (lot. re – vėl, iš naujo; habitatio – gyvenimas, habilitas – tinkamumas, galėjimas) – tai procesas, kurio metu koordinuotai naudojamas įvairių priemonių – medicininių, socialinių, pedagoginių, profesinių – kompleksas, siekiant didžiausio galimo reabilituojamojo funkcinio aktyvumo.
Medicininė reabilitacija – tai atstatymas arba atsistatymas po ligų, negalavimų, sunkių traumų, kurios trumpiau ar ilgiau sutrikdo įprastinę žmogaus veiklą. „Tai grįžimas atgal į galėjimą – normalų ir įprastą gyvenimą, sugebant atlikti įprastus, kasdienius veiksmus – bendrauti, dirbti, laisvalaikiu užsiimti mėgstama veikla, laisvai judėti“, – sakė rajono ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytoja Simona Janauskienė.

Pas Rokiškio ligoninės ambulatorinės reabilitacijos specialistus galima patekti ir be siuntimo. Yra sukurti net 6 skirtingi ambulatorinės reabilitacijos teikiamų procedūrų komplektai. Juos gali užsisakyti kiekvienas, norintis pasilepinti perline vonia ir masažu, atsigauti po fizinių traumų ar lėtinių susirgimų. Paslaugų kainos „kišenės nedrasko“. Pavyzdžiui, 5 povandeniniai masažai ir 5 masažai kainuoja 50 eurų, o brangiausias komplektas kainuoja vos 120 eurų. Jį sudaro 10 kineziterapijos procedūrų, 5 masažai, 5 povandeniniai masažai, 5 perlinės vonios, 5 srovių ir UAD/UG procedūros.Ambulatorinės reabilitacijos komplektai yra pritaikyti dešimčiai dienų. Tačiau į viską žiūrima lanksčiai, procedūras galima atlikti ir kas antra diena ar kitokiu patogiu tvarkaraščiu.  Galima užsisakyti ne tik procedūrų komplektus, bet ir pavienes procedūras. Jų kaina – nuo 7 eurų. Tačiau renkantis komplektus ne tik sutaupysite, bet ir procedūros bus efektyvesnės. Procedūras galima užsisakyti patogiu metu nuo 7:30 iki 15:30 darbo dienomis.