Vakcina

2020 12 28

VšĮ Rokiškio rajono ligoninė 2020 m. gruodžio 27 d. gavo pirmąją COVID-19 vakcinų siuntą, 15 dozių.

Pirmieji paskiepyti COVID-19, priėmimo – skubios pagalbos bei anestezijos – reanimacijos skyriuose dirbantys  medicinos darbuotojai. Didžioji dalis jų – bendrosios praktikos slaugytojos ir slaugytojų padėjėjos, nes būtent šie darbuotojai turi nuolatinį ilgalaikį kontaktą su pacientais. Taip pat paskiepyti du gydytojai. Pirmasis vakcina paskiepytas vidaus ligų gydytojas Rimantas Kazlauskas, dirbantis vidaus ligų ir priėmimo-skubios pagalbos skyriuose.

2020 m. gruodžio 29 d. numatyta gauti dar vieną, žymiai didesnę COVID-19 skiepų siuntą, apie 400 vakcinų. Iš šios siuntos planuojama paskiepyti koronaviruso infekcija nesirgusį įstaigos medicinos personalą.

Labai džiaugiamės Sveikatos apsaugos ministerijos bei Panevėžio Respublikinės ligoninės operatyvumu, organizuojant vakcinų pristatymą rajonų ligoninėms, kuriose gydoma nemažai COVID-19 liga užsikrėtusių pacientų. Skiepai leis užkirsti kelią ligos plitimui medicinos darbuotojų tarpe, užtikrinti nepertraukiamą asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą