Atgal

Korupcijos prevencija

Ligoninėje korupcija netoleruojama

Ligoninėje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik pacientų gydymo kokybei, profesiniams medikų poreikiams, bet ir korupcijos prevencijai.

Viešosios įstaigos Rokiškio rajono ligoninės administracija yra suinteresuota, kad ligoninėje nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkavimas, tarpininko kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi ir kitos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą), todėl asmenis, susidūrusius su galimai korupcinio pobūdžio veika ligoninėje, kviečia netylėti, o apie tai pranešti.

Korupcijos prevencija VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje

Pastebėjus korupcinio pobūdžio veiklą mūsų įstaigoje prašome informuoti:
telefonu 8 458 55101 / teikti raštu adresu: V.Lašo g. 3, 42106 Rokiškis / elektroniniu paštu administracija@rokiskioligonine.lt


Anoniminiai pranešimai neregistruojami ir nenagrinėjami, todėl prašome nurodyti savo vardą, pavardę bei adresą.

Užtikriname gautos informacijos konfidencialumą ir panaudojimą korupcijos prevencijos įstaigoje tikslais.


Atsakomybė už korupcinio pobūdžio teisės pažeidimus

Atsakomybę už nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas nustato Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas: kyšininkavimą (225 str.), papirkimą (227 str.), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 str.).

Duodant kyšį (paperkant) ne tik pažeidžiama nustatyta valdymo tvarka, bet yra pažeidžiamas ir asmenų lygybės prieš įstatymą principas, kadangi tokiu atveju konkretus asmuo neteisėtai įgyja pranašumą prieš kitus asmenis. Baudžiamajame kodekse (BK) įvardyta, kad už kyšio ėmimą baudžiama griežčiau nei davimą. BK 225 straipsnyje nustatyta, kad asmuo, kuris ima kyšį, „baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų“, o duodantis kyšį – „baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“ (BK 227 str.).

Asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą tik tada, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama, provokuojama jį duoti ir jis, pasiūlęs, pažadėjęs ar davęs kyšį, iki pranešimo apie įtarimą jam įteikimo apie tai pranešė teisėsaugos institucijai, arba kyšį jis pasiūlė, pažadėjo ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.

SAM informacija
Sveikatos apsaugos ministerija prašo Jus būti pilietiškais: informuokite apie korupcijos atvejus anonimiškai skambindami nemokamu telefono numeriu 8 800 66 004. Jeigu asmens sveikatos priežiūros įstaigoje iš Jūsų prašė pakišos, jeigu be teisėto pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar susidūrėte su kitokia korupcijos forma, paskambinkite. Jūsų informacija labai svarbi – kiekvieną atvejį nagrinėsime ir bendromis pastangomis stengsimės įveikti korupcijos virusą.

Jūsų skambutis anonimiškas, jokių asmens duomenų pateikti nereikia. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta atitinkamai kovos su korupcija institucijai.

SST karštoji linija

Duodamas kyšį, darai nusikaltimą. Jei susidūrei su korupcija – pranešk STT.

Pranešimai priimami:

„Karštąja linija“ visą parą          tel.: (8 5) 266 3333

Faksu visą parą                          faks.: (8 706) 63 307

El. paštu                                       pranesk@stt.lt

 

Komisija atsakinga už korupcijos prevenciją
     
Aistė Sketerytė - Jasinevičienė a.jasineviciene@rokiskioligonine.lt 8 458 55105
Romualda Žaliukienė romualda@rokiskioligonine.lt 8 458 55103
Jovita Jonušaitienė    
Jūratė Čypienė    
Regina Tamošiūnienė